Lecimy na Mixer w Piotrkowie!

mixernawakacjachWszystkich sympatyków lotnictwa i zabawy na świeżym powietrzu zapraszamy w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2018 r. do Piotrkowa Trybunalskiego. Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbędzie się kolejna edycja imprezy pn. „Fly Fest”. Wydarzenie jest otwarte dla każdego i co ważne - niebiletowane.

Główną atrakcją Fly Festu są pokazy lotnicze w wykonaniu najlepszych polskich pilotów, które rozpoczną się o godzinie 12.00 i trwać będą do 21.00. W przerwach między pokazami na niebie odbędą się koncerty na scenie Mixera. 

W tym roku postanowiliśmy pokazać naszym mieszkańcom, że na Mixer Regionalny nie trzeba czekać do września. W okresie letnim chcielibyśmy z największą imprezą wystawienniczą w regionie wyruszyć na wakacje, stąd nazwa - „Mixer Regionalny na wakacjach”. W ramach tego wydarzenia rozgrzeją Was występy na naszej muzycznej scenie. Planujemy koncerty wykonawców z regionu łódzkiego,  znanych m.in. z telewizyjnych programów muzycznych typu talent show. Ale to nie wszystko. Zainteresowanych rozwiązywaniem zagadek, zapraszamy do escape roomów, w których nie będzie się nudził ani duży, ani mały gość imprezy. Ponadto w Piotrkowie Trybunalskim nie zabraknie naszych stoisk promocyjnych z aktualną ofertą turystyczną, w której sypniemy garścią informacji o szlakach – rowerowych, kajakowych czy konnych. Dowiecie się, dokąd pojechać i czym tam dojechać. Znajdziecie dużo informacji o kolei, dzięki naszym wystawcom: Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Przewozom Regionalnym, Parowozowni Skierniewice i Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała. Swoją obecność na Mixerze zaznaczy także Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, który będzie promował swoje aktywności.

Nie bylibyśmy sobą gdyby wakacyjny Mixer nie postawił na kreatywność. Dlatego polecamy odwiedzić stoisko Urzędu Marszałkowskiego WŁ, gdzie będzie można zapoznać się Fotogrami Przyrodniczymi Województwa Łódzkiego, które łącząc zabawę, turystykę i rozwiązywanie zagadek, stanowią atrakcyjną formę promocji aktywnego trybu życia i wiedzy przyrodniczej. Z 15 wydanych fotogier, aż 14 rozgrywa się w Parkach Krajobrazowych WŁ. Inną ciekawą rozrywką będzie Outdoor Design Thinking czyli nasz Wakacyjny Festiwal Myślenia Projektowego, a to gwarantuje maksimum kreatywnych aktywności na świeżym powietrzu.

Podczas imprezy zorganizujemy także Biuro Rekrutacyjne Legionów Polskich – Wstąp po Niepodległość, czyli zabawy dla dużych i małych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czy nadal zastanawiacie się jak spędzić ten czerwcowo-lipcowy weekend? Przyleć na Fly Fest i wmiksuj się w Łódzkie z naszym Mixerem Regionalnym na wakacjach! Więcej na: www.facebook.com/wojewodztwo.lodzkie oraz www.flyfest.pl.

 

Letni FESTIWAL MYSLENIA PROJEKTOWEGO czyli Outdoor Design Thinking zaprasza na WARSZTATY w dwóch sesjach:

I sesja

12.00 –12.45 - Jak zaplanować spontaniczną wycieczkę z rodziną na weekend, tak aby nie musieć korzystać z aplikacji i  smartfona?
13.15 – 14.00 - Jak możemy zaprojektować balkon,  tak aby spędzać na nim więcej czasu i móc się relaksować?
14.30 – 15.15 - Skompletujcie uniwersalny ekwipunek podróżny na biwak dla rodziny z dziećmi

II sesja

16.15 – 17.00 - Jak zaplanować spontaniczną wycieczkę z rodziną na weekend, tak aby nie musieć korzystać z aplikacji i  smartfona?
17.15 – 18.00 - Jak możemy zaprojektować balkon,  tak aby spędzać na nim więcej czasu i móc się relaksować?
18.30 – 19.15 - Skompletujcie uniwersalny ekwipunek podróżny na biwak dla rodziny z dziećmi

 

ESCAPE ROOM - POKÓJ PEŁEN UNIJNYCH ZAGADEK

Zegar tyka, a ty nie możesz użyć siły, a jedynie głowy.

Wraz z grupą przyjaciół (max 5 osób) macie 20 minut, aby znaleźć klucz i wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Aby to zrobić, musicie rozwiązać kilka zagadek, wykazać się zręcznością, umiejętnością logicznego myślenia, kreatywnością i współpracą wszystkich osób w drużynie. W pokoju ukryto pełno dziwnych przedmiotów i wskazówek.

To wcale nie jest to opis gry komputerowej, tylko atrakcji, jaką Centrum Obsługi Przedsiębiorcy przygotowało z okazji Mixera Regionalnego.
Specjalnie na tę okazję stworzone zostały dwa autorskie pokoje zagadek: ETNOGRA I FUTUROGRA. Wehikuł unijnych przygód zabierze Was najpierw w podróż do urokliwego miejsca nawiązującego swym wyglądem do ludowych tradycji regionu łódzkiego. Drugim docelowym miejscem podróży będzie świat nowoczesnych technologii umieszczonych w specjalnie przygotowanej kapsule kosmicznej. Miłośnicy laserów, świateł UV, labiryntów znajdą tu świetne pole do działania.

 

LĄDUJ Z FLY FESTEM NA SCENIE MIXERA - KONCERTY

Na scenie Mixera odbędą się koncerty wykonawców z regionu łódzkiego, znanych m.in. z telewizyjnych programów muzycznych typu talent show.
Ze względu na charakter imprezy, koncerty przeplatać się będą z pokazami lotniczymi i odbywać sie będą w niżej podanych przedziałach czasowych.

    Sobota, 30 czerwca
 

13.40  - 

15.55

Grzmiąca Półlitrówa - zespół tworzy i stale koncertuje od połowy lat 80. ubiegłego wieku. Jego piosenki zdobywały uznanie słuchaczy i były nagradzane na festiwalach w całym kraju. Znajdują publiczność zarówno w małych, klimatycznych klubach, na firmowych eventach i na dużych plenerowych koncertach. W repertuarze, obok piosenek autorskich znajduje się również pokaźny zestaw coverów klasyków polskiego i światowego rocka z lat 60 i 70 XX wieku. To wszystko sprawia, że koncerty tego zespołu są źródłem wielu pozytywnych doznań i stanowią okazję do doskonałej zabawy. 

  17:15 17:55

Artur Dyśko - wokalista, autor tekstów. Urodzony 26 września 1998 r. w Rawie Mazowieckiej. W tym roku ukończył Samorządową Szkołę Muzyczną II stopnia w Skierniewicach w klasie waltorni. Uczestnik I edycji internetowego show Young Sings Star zorganizowanym przez radio Young Stars. Laureat nagrody "Głos Publiczności" w I edycji konkursu Głos Skierniewic. Dodatkowo udziela się aktorsko w nowopowstałej grupie teatralnej o nazwie Teatr Stary im. Antoniego Sikorskiego w Skierniewicach. 26 września 2017 r. wydał debiutancki singiel pt. ''Nie zejdę z drogi" , który zajął pierwsze miejsce w 26. Notowaniu ALTERlisty w Radio Victoria. Aktualnie pracuje nad nowym materiałem.

  18:15 – 22:00

Aga Dębowskapółfinalistka 8. edycji The Voice of Poland, przygodę z programem rozpoczęła od brawurowo zaśpiewanego utworu „Dziwny jest ten świat” i tym samym trafiła do drużyny Michała Szpaka. To charyzmatyczna wokalistka, współpracująca z lokalnymi i krajowymi muzykami. Jej charakterystyczny rockowy wokal świetnie współgra z energicznymi, klasycznymi rockowymi utworami, ale też interesująco brzmi w nowoczesnych balladach. W repertuarze wokalistki można znaleźć przeboje takich artystów jak Steve Wonder, Maanam, Rihanna, Bajm, O.N.A., Prince, Beyonce, Tina Turner, Kayah, Led Zeppelin i wielu innych. Wokalistka prowadzi muzyczny dialog z publicznością, a publika bardzo często ma okazję śpiewać znane i lubiane przeboje wraz z artystką.

   

Niedziela, 1 lipca

  12:40 – 14:55

Magdalena Wasylikwokalistka i aktorka, która rozpoczęła swoją edukację muzyczną już w wieku pięciu lat. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Magdalena wzięła udział w pierwszej edycji programu muzycznego "Must be the music", dochodząc do półfinału. Po dwóch latach wzięła udział w kolejnym talent show "The Voice of Poland", również zbierając miłe opinie od jury. Pełnię dubbingowego talentu zaprezentowała w najbardziej znanych i lubianych bajkach: jako Świnka Peppa, zaśpiewała w kinowym filmie „Zaczarowana" oraz jako księżniczka Anna w disneyowskim hicie "Kraina Lodu".

  17:15 – 18:25

Artur Dyśko- wokalista, autor tekstów. Urodzony 26 września 1998 r. w Rawie Mazowieckiej. W tym roku ukończył Samorządową Szkołę Muzyczną II stopnia w Skierniewicach w klasie waltorni. Uczestnik I edycji internetowego show Young Sings Star zorganizowanym przez radio Young Stars. Laureat nagrody "Głos Publiczności" w I edycji konkursu Głos Skierniewic. Dodatkowo udziela się aktorsko w nowopowstałej grupie teatralnej o nazwie Teatr Stary im. Antoniego Sikorskiego w Skierniewicach. 26 września 2017 r. wydał debiutancki singiel pt. ''Nie zejdę z drogi" , który zajął pierwsze miejsce w 26. Notowaniu ALTERlisty w Radio Victoria. Aktualnie pracuje nad nowym materiałem.

  19:15 – 22:00 Railzespół powstał w Piotrkowie Trybunalskim, tworzą go: Mateusz Żerek, Mateusz Jabłoński, Łukasz Kujawski i Łukasz Zatorski. Grają wspólnie od 2010 r. W maju 2015 r. wygrali Przegląd Kapel Studenckich, dzięki czemu stanęli na jednej scenie z czołowymi polskimi zespołami i zagrali przed kilkutysięczną publiką. Zespół Rail to formacja grająca rocka, jej członkowie inspirują się muzyką zespołów takich jak Pearl Jam, Cree, U2, Coma, Red Hot Chili Peppers, Iron Maiden czy AC/DC.